Dil

+90 (212) 217 12 55 +90 (212) 217 12 54 info@kilinclaw.com.tr

Hakkımızda

Kılınç Hukuk ve Danışmanlık, müvekkillerine ulusal ve uluslararası alanda hukuki hizmet sağlamaktadır. Ulusal alandaki hizmetlerinin başında özellikle enerji hukuku ve ticaret hukuku ile buna bağlı olarak şirketler hukuku, şirket devralmaları ve birleşmeleri, kıymetli evrak hukuku gelmektedir. Bunun yanında ulusal ve uluslararası şirketlere vermiş olduğu danışmanlık hizmeti ile bağlı olarak iş hukuku, deniz ticaret hukuku da başlıca çalışma alanlarındandır. Danışmanlık hizmeti sunduğu yabancı şirketlerin çalışanlarının Türkiye’de çalışma ve oturum izinlerinin alınması ile Türk vatandaşlığına geçişleri için gerekli işlemleri yerine getirmektedir.

Kılınç Hukuk ve Danışmanlık’ın çalışma alanları arasında enerji hukuku en yoğun çalışılan alanlardan birisidir. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve EPDK gibi kamu otoritelerinde başvuru süreçlerini takip etmek ve bunları sonuçlandırmak, bu alanda yapılacak genel sözleşmeler ile proje finansmanına ilişkin sözleşmeleri bizzat hazırlamak ve bunların müzakerelerini yürütmek konularında uzmanlaşmıştır.

Uluslararası alanında ise Kılınç Hukuk ve Danışmanlık müvekkillerine sunduğu kamu ilişkileri danışmanlığı dışında şirketlerin yapacakları yatırımlarda danışmanlık yapmak, sözleşmeleri tamamlamak, sözleşme müzakerelerinde bulunmak ve daha sonra doğması halinde uyuşmazlıklarda bunlara ilişkin gerekli yasal yollara başvurarak çözümler ortaya koymaktadır.

Mesleki hedefimiz, İngilizce dışında Almanca, Azerice, Rusça dillerine de hâkim, tecrübeli kadromuzla değerli müvekkillerimize hukuki konularda yardımcı olmak, hukuki sorunlarla karşılaşmalarına engel olmak ve karşılaştıkları hukuki sorunları çözmektir.

@