Dil

+90 (212) 217 12 55 +90 (212) 217 12 54 info@kilinclaw.com.tr

Ekibimiz

Afra Ertürk

Avukat
+90 212 217 12 55 afra.erturk@kilinlaw.com.tr

Eğitim

Bahçeşehir Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, LLB

Baro Kaydı

Istanbul

Dil

Türkçe, İngilizce, Almanca

Afra Ertürk, Kılınç Hukuk & Danışmanlık’ta avukattır ve başta Şirketler ve Ticaret Hukuku olmak üzere çeşitli alanlarda uzmanlaşmıştır.

Başta; ticaret hukuku, sözleşmeler hukuku ve şirketler hukuku alanları olmak üzere sermaye piyasası hukuku, rekabet hukuku ve birleşme devralmalar konularına odaklanmaktadır. Ayrıca; iş hukuku, icra ve iflas hukuku, borçlar hukuku ve dava takibi alanlarında da tecrübeye sahiptir.

Afra, Kılınç Hukuk ve Danışmanlık’a katılmadan önce saygın bir hukuk bürosunda stajyer avukat ve avukat olarak şirketler hukuku, ticaret hukuku ve dava takibi alanlarında deneyim kazanmıştır.

Afra; Bahçeşehir Üniversitesi nezdinde Sermaye Piyasası ve Ticaret Hukuku Tezli Yüksek Lisans programına devam etmekte olup Genç ISTAC (İstanbul Tahkim Merkezi), TEMA ve İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi üyesidir.

Deneyim

  • Şirketler arası ticari faaliyetlerden kaynaklanan ihtilaflarla ilgili hukuki hizmetler sunmaktadır.
  • Sözleşme hazırlanması ve incelenmesi, sözleşme öncesi müzakereler yapılması ve sözleşme odaklı yaşanan uyuşmazlıklar kapsamında danışmanlık hizmeti vermektedir.
  • İdare hukuku ve ticaret hukuku dahil birçok alanda dava dilekçelerinin hazırlanması ve dava takibi işlemlerini yürütmektedir.
  • Sözleşmeler hukuku, ticaret ve şirketler hukuku ile ilgili yeni yasal düzenlemeleri takip etmekte ve müvekkillerin alması gereken aksiyonlara ilişkin bilgilendirmeler yapmaktadır.
  • Sermaye piyasası hukuku ve rekabet hukukunda danışmanlık vermekte ve uyum süreçlerini takip etmektedir.
  • Şirketlerde birleşme ve devralmalar ile gerekli her türlü genel kurul ve yönetim kurulu kararlarının alınması ve uygulanması süreçlerini takip etmektedir.
  • Kişisel verilerin korunması, elektronik ticaret ve marka hukuku alanlarında tecrübe sahibidir.
  • Karşılaştırmalı hukukta bilgi sahibi olup Federal Almanya Adalet ve Tüketiciyi Koruma Bakanlığı nezdinde stajını tamamlamıştır.
  • Çocuk hakları konusunda eğitimler almış olup suça sürüklenen ve istismar edilen çocuklar konuları ile ilgilenmektedir.
@