Dil

+90 (212) 217 12 55 +90 (212) 217 12 54 info@kilinclaw.com.tr

Avukatlar

Aslıhan Kızılkanat

Avukat
+90 212 217 12 55 aslihan.kizilkanat@kilinclaw.com.tr

Eğitim

Yaşar Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, LLB

Baro Kaydı

İzmir

Dil

Türkçe, İngilizce

Aslıhan Kızılkanat, Kılınç Hukuk & Danışmanlık’ta avukattır ve çeşitli alanlarda uzmanlaşmıştır.

Ana uzmanlık alanları arasında sigorta hukuku, iş hukuku, şirketler hukuku, borçlar hukuku, ceza hukuku ve alternatif uyuşmazlık çözümü sayılabilir. Aslıhan ayrıca ticaret hukuku, icra ve iflas hukuku alanlarında da tecrübeye sahiptir.

Sigorta hukuku ile ilgili uzmanlık sertifikası sahibi olan Aslıhan, aynı zamanda “Arabulucu”dur.

Aslıhan, yasal stajını saygın bir büroda tamamlamıştır.

Deneyim

  • Müvekkillere, üçüncü şahıslara ait genel mali sorumluluk, profesyonel üçüncü şahıs sorumluluğu, kredi sigortası, tüm yangın riskleri, mekanik arızalar, tüm inşaat riskleri, yöneticiler ve devlet memurları sigortası, zorunlu mali sorumluluk sigortası ve sigorta poliçeleri ile ilgili konularda danışmanlık yapmaktadır.
  • Müvekkilleri dava ve tahkim süreçleriyle ilgili olarak temsil etmekte, Sigorta Tahkim Komisyonu uygulamaları ve süreçlerini uygulamakta ve sonuçlandırmaktadır.
  • Sözleşme hazırlanması, müzakere edilmesi, dava ve sözleşme öncesi müzakereler yapılması kapsamında danışmanlık hizmeti vermektedir.
  • İş hukukuyla ilgili konularda müvekkilleri temsil etmekte ve sigorta hizmet tespiti davaları, iş ve hizmet sözleşmelerinin hazırlanması ve müzakere edilmesi, fesih, istifa, işe iade ve tazminat gibi konularda danışmanlık hizmeti vermektedir.
  • Ceza hukuku ile ilgili konularda hem ilk derece mahkemelerinde hem de yüksek mahkemelere yapılan başvurularda, müvekkillere tavsiyelerde bulunmakta ve olağanüstü hukuk yollarına dair danışmanlık vererek gerekli başvuruları yapmaktadır. Aslıhan, müzakere ve şikayetler ile diğer hazırlıklar konusunda tecrübeye sahip olup, aynı zamanda yargı yolu ile uyuşmazlık çözümlerinin sağlanmasında danışmanlık hizmeti vermektedir.
@