Dil

+90 (212) 217 12 55 +90 (212) 217 12 54 info@kilinclaw.com.tr

Ekibimiz

Demet Özkahraman

Avukat
+90 212 217 12 55 demet.ozkahraman@kilinclaw.com.tr

Eğitim

Yeditepe Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, LLB

Baro Kaydı

İstanbul

Dil

Türkçe, İngilizce

Demet Özkahraman, Kılınç Hukuk & Danışmanlık’ta Avukat olarak görev almaktadır. Şirketler ve Ticaret Hukuku ile Sermaye Piyasası Hukuku alanlarında deneyim sahibidir.

Demet, Şirketler hukuku, birleşme ve devralmalar ve sermaye piyasası alanlarında da deneyime sahiptir. Müvekkilleri ticaret, enerji, inşaat, emlak, finans ve sermaye piyasaları dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet göstermektedir.

Demet, Kılınç Hukuk & Danışmanlık’a katılmadan önce, saygın bir hukuk bürosunda ve daha sonra limancılık, enerji, madencilik ve inşaat alanlarında faaliyet gösteren uluslararası bir şirkette avukat olarak çalışmış ve şirketler hukuku, birleşme ve devralmalar alanında deneyim kazanmıştır.

Deneyim

  • Şirketler hukukuna dair yeniden yapılanmalara, şirket kuruluşlarına, genel kurul ve yönetim kurulu kararlarına ilişkin uluslararası ve yerli müvekkillere tavsiyelerde bulunmaktadır.
  • Müvekkillere şirketlerin birleşme ve devralmaları süreçleri ile ilgili olarak Hisse Devir Sözleşmeleri, Hissedarlar Sözleşmeleri dahil tüm sürece ilişkin her türlü hukuki desteği sağlamaktadır.
  • Şirketlerin sermaye piyasası mevzuatı kapsamında gerçekleştirilen her türlü işlemlerine ilişkin her türlü hukuki sağlamaktadır.

Publications

Kurumsal Şirket Yapılarında Bir Gereklilik Olarak Anonim Ve Limited Şirketler Nezdinde Yönetimin Ve Temsil İlzam Yetkisinin Devri
Mart 2, 2020

Kurumsal Şirket Yapılarında Bir Gereklilik Olarak Anonim Ve Limited Şirketler Nezdinde Yönetimin Ve Temsil İlzam Yetkisinin Devri

Corporate Law
A. ANONİM ŞİRKETLER I. YÖNETİM VE TEMSİL YETKİSİNİN DEVRİ HAKKINDA 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun (“TTK”) 365. maddesi gereğince anonim...
DEVAMI
Portföy Yönetim Şirketleri’nin Uyum Süreçleri
Ekim 31, 2019

Portföy Yönetim Şirketleri’nin Uyum Süreçleri

Capital Markets
PORTFÖY YÖNETİM ŞİRKETLERİ’NİN KVKK, III-62.2 NO.LU TEBLİĞ, VII-128.9 NO.LU TEBLİĞ, SİBER OLAYLARA MÜDAHALE EKİBİ UYGULAMALARI VE FATCA – CRS ULUSLARARASI...
DEVAMI
@