Dil

+90 (212) 217 12 55 +90 (212) 217 12 54 info@kilinclaw.com.tr

Ekibimiz

Duygu Doğan

Partner
+90 212 217 12 55 duygu.dogan@kilinclaw.com.tr

Eğitim

Koç Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, LLB
Queen Mary Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, LLM

Baro Kaydı

Istanbul

Dil

Türkçe, İngilizce

 

Duygu Doğan, Kılınç Hukuk & Danışmanlık’ta Partner olarak görev almakta ve aynı zamanda büronun Dava Departmanı’nı yönetmektedir. Duygu, deniz ticaret hukukunda uzun yıllara dayanan bir deneyime sahiptir.

 

Donatanlar, tersaneler, limanlar, P & I kulüpleri, şirketler, finansal kurumlar ve devlet kurumları için uzman tavsiyesi sunmaktadır.

Duygu, aynı zamanda ticari ve idari davalar dahil olmak üzere çeşitli yerel ve uluslararası hukuki uyuşmazlıkların hukuki çözümüne ilişkin deneyime sahiptir. Ayrıca, deniz hukukuna ilişkin çekişme olmayan ticari hususlarda taraflara hukuki destek vermektedir. Denizcilik haklarının ele alınmasında şahısların ölüm ve yaralanması konularında, gemi tedarikçileri, kargo ve charter anlaşmazlıkları dahil olmak üzere P & I kulüplerine yardımcı olan bir uzmandır. Ayrıca gemi alım-satımlarında da uzmanlık sahibidir.

Yurt dışına çıkarma yasakları ve diğer ihtiyati tedbirler, yargı yetkisi sorunları, denizaşırı yargı yetkilerinde tahkim kararlarının uygulanması ve ilgili iflas davaları için başvuruda bulunma ve itirazlar konusunda önemli deneyimlere sahiptir.

 

Deneyim

  • Türkiye’nin en prestijli bankalarından birinin yat kiralama sürecine ilişkin tüm süreçte avukat olarak şirketin temsilciliğini yapmıştır.
  • En saygın uluslararası tersanelerden biri olan müvekkilini 3.500.000 ABD Doları değerinde bir gemi ile ilgili davada bir temsil etmiştir. Davanın gerektirdiği tüm dilekçeleri hazırlamış, mahkemeye sunmuş ve ayrıca gemi siciline yasal bir ipotek konulmasını sağlamıştır.
  • Yalova’da bir tekstil fabrikasında çıkan yangınla ilgili karmaşık bir sigorta dosyasında avukat olarak görev almış ve tüm dava sürecini yönetmiştir.
  • Deniz Hukuku ve Borçlar Hukuku ile ilgili karmaşık bir konu hakkında müvekkilini temsil etmiştir.
  • Mahkemeden tedbir kararı almak amacıyla müvekkili temsilen başvuruda bulunmuş ve geminin ruhsatı ve mülkiyeti üzerinde tedbir kararı alınmasını sağlamıştır.
  • Türkiye’nin en büyük limanlarından biri olan müvekkilin vekilliğini yapmış, idareden limanlarla ilgili yasal mevzuat uyarınca gerekli izinlerin alınması, idare aleyhine dava yürütülmesi ve idari işlemlerin iptali için karar alınmasını sağlamıştır.
  • Yabancı bir banka olan müvekkile, sözleşmenin borçlu tarafından ihlali sonrasında, borçluya karşı icra ve iflas prosedürlerinin işletilmesi hususunda avukatlık hizmeti vermiştir.
  • P&I kulübü olan bir müvekkili için gemi ipoteği sözleşmeleri, taahhütnameler ve ihtarnameler hazırlamıştır.

Publications

Gemiler İçin Yetkilendirilmiş Kuruluş Yönetmeliğinde Değişiklik
Mart 25, 2020

Gemiler İçin Yetkilendirilmiş Kuruluş Yönetmeliğinde Değişiklik

Deniz Ticaret Hukuku
18/1/2017 tarihli ve 29952 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Gemiler İçin Yetkilendirilmiş Kuruluşlar Yönetmeliğinin geçici 3 üncü maddesi 24/03/2020 tarihli ve...
DEVAMI
Denizcilik Sektörü Ve Korona Virüs (COVID-19) Önlemleri
Mart 19, 2020

Denizcilik Sektörü Ve Korona Virüs (COVID-19) Önlemleri

Coronavirus (Covid-19), Deniz Ticaret Hukuku
Yeni tip Korona virüs COVID-19, 2019 yılının Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktığından beri kontrolsüz bir şekilde ve büyük...
DEVAMI
Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi Ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik
Mart 14, 2019

Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi Ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik

Deniz Ticaret Hukuku
02 Mart 2019 Cumartesi tarihli ve 30702 sayılı Resmî Gazete (“Resmi Gazete”)’de, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çevre ve...
DEVAMI
@