Dil

+90 (212) 217 12 55 +90 (212) 217 12 54 info@kilinclaw.com.tr

Ekibimiz

Eren Can Ersoy

Kıdemli Avukat
+90 212 217 12 55 eren.ersoy@kilinclaw.com.tr

Eğitim

Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, LLM
Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, LLB

Baro Kaydı

İstanbul Barosu

Dil

Türkçe, İngilizce

Eren Can Ersoy, Kılınç Hukuk & Danışmanlık’ta Kıdemli Avukat olarak görev almaktadır. Başta ticaret ve şirketler hukuku olmak üzere çeşitli hukuki alanlarda tecrübeye sahiptir.

Eren, anonim ve limited şirketlerde şirket kuruluşu, şube açılışı, genel kurullar, sermaye artırımı, sermaye azaltımı, yönetim kurulu kararları, iç yönergeler, birleşme ve devralmalar, tasfiye ve müvekkillerin istediği diğer işlemler konusunda uzmanlığa sahiptir.

Ayrıca, şirketler ve iş hukuku konularında danışmanlık yapmakta ve yeniden yapılandırma ve ortak girişim işlemlerinin koordinasyonu ve uygulanmasına yardımcı olmaktadır. Müvekkillerini tüm ulusal mahkemelerde temsil etmektedir. Duruşmaların yürütülmesi, strateji geliştirilmesi ve uzlaşma müzakereleri de dahil olmak üzere tüm yasal süreçlerde hukuki hizmet sağlamaktadır.

Eren, yasal stajını deniz ticaret hukukuyla ilgilenen saygın bir büroda tamamlamıştır.

Deneyim

  • Şirketler hukukuna dair yeniden yapılanmalara, şirket kuruluşlarına, genel kurul ve yönetim kurulu kararlarına, ticari devirlere, hisse devirlerine ve kurumsal yönetim ve bakım kurallarına ilişkin uluslararası ve yerli müvekkillere tavsiyelerde bulunmaktadır.
  • Hukuki durum tespiti (due-diligence) projeleri yürütmekte ve alanında ilgili belgeleri düzenlemekte, müvekkiller için durum tespit raporları hazırlamaktadır. Hukuki konularda, yeni yasal düzenlemelere ilişkin ve yeni yatırım kararları ile ilgili bilgi notları hazırlayarak müvekkillere yol göstermektedir.
  • Satın alma sözleşmeleri, iş sözleşmeleri, dağıtım anlaşmaları, kira sözleşmeleri, hisse devir sözleşmeleri ve hizmet seviyesi sözleşmeleri, gayrimenkul satış sözleşmeleri, inşaat ve kira sözleşmeleri gibi çeşitli alanlarda sözleşme hazırlama, müzakere etme ve sona erdirme süreçlerinde avukatlık hizmeti vermektedir.
  • Duruşmalarda, arabuluculuk ve uzlaşma görüşmelerinde, ihtiyati tedbirlere ilişkin başvuru ve itirazlarda, dava stratejisinin geliştirilmesinde müvekkilleri temsil etmekte, dava dilekçelerinin hazırlanması ve düzenlenmesini sağlamaktadır
  • Organik gübre, tarım ve stok yetiştirme sektörlerinde faaliyet gösteren özel bir firmayı, ilgili bakanlıklar ve diğer devlet kurumları önünde yatırım teşvik süreçleri de dahil olmak üzere tüm yasal ve idari ihtiyaçlar açısından temsil etmektedir.
  • Doğalgaz boru hattı sektöründe faaliyet gösteren bir müvekkile iş hukuku davalarının dilekçelerinin hazırlanması, dava takibi ve müvekkil temsili dışında ek protokoller ve güncel yasal düzenlemeler de dahil olmak üzere tüm ihtiyaçlarına ilişkin avukatlık hizmetleri sunmaktadır.
  • Su dağıtım, hijyen ve enerji teknolojileri ve hizmetleri konusunda dünya çapında lider olan bir şirketler grubunu, şirketler hukuku ile ilgili konular yanında hem ceza hukuku hem de özel hukuk alanındaki marka davalarında temsil etmektedir.

Publications

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİLER HAKKINDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLERE İLİŞKİN BİLGİ NOTU
Ocak 4, 2020

TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİLER HAKKINDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLERE İLİŞKİN BİLGİ NOTU

Regulation
I. GENEL OLARAK 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun (“Kanun”) ticari iletişimi, hizmet sağlayıcı ve aracı hizmet sağlayıcıların sorumluluklarını,...
DEVAMI
Turkish Law On Data Breaches GDPR Report
Mayıs 20, 2019

Turkish Law On Data Breaches GDPR Report

Data Protection
Turkey’s first comprehensive data protection law was being launched in April 2016. The 2016 Law on the Protection of Personal...
DEVAMI
Ignoring Turkish law on data breaches could put you in prison
Şubat 12, 2019

Ignoring Turkish law on data breaches could put you in prison

Corporate Law
A trademark is a sign or design capable of distinguishing the goods or services of one enterprise from those of other enterprises. It can comprise words, or images, or a combination of both. Trademarks are protected by intellectual property rights. These operate at a national level, but also internationally through a complex system of treaties.
DEVAMI
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Verbis Sistemi
Ekim 10, 2018

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Verbis Sistemi

Articles, Data Protection
1. Genel Olarak VERBİS (Veri Sorumluları Sicili Bilgi Sistemi) veri sorumlularının Sicile başvuru ve Sicille ilgili diğer işlemlerde kullanacakları internet üzerinden...
DEVAMI
The Data Controller Registry Information System and the Law on the Protection of Personal Data
Ekim 10, 2018

The Data Controller Registry Information System and the Law on the Protection of Personal Data

Articles, Data Protection
The following article, written by the team at Kılınç Law & Consulting, examines Turkey’s latest legislation and regulation in relation to...
DEVAMI
@