Dil

+90 (212) 217 12 55 +90 (212) 217 12 54 info@kilinclaw.com.tr

Avukatlar

Gülenay Çapkınoğlu

Avukat
+90 212 217 12 55 gulenay.capkinoglu@kilinclaw.com.tr

Eğitim

İstanbul Bilgi University, Hukuk Fakültesi, LLM
İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, LLB

Baro Kaydı

İstanbul

Dil

Türkçe, İngilizce

Gülenay Çapkınoğlu, Kılınç Hukuk & Danışmanlık’ta Avukat olarak görev almaktadır. Şirketler ve ticaret hukuku alanlarında deneyim sahibidir.

Gülenay, marka hukuku, sözleşmeler hukuku, kamu ilişkileri süreçleri, davalar, borçlar hukuku, şirketler ve ticaret hukuku, rekabet hukuku alanlarının yanı sıra malpraktis ve sağlık hukuku, uyuşmazlık çözümü ve tahkim, havacılık hukuku ve tüketici hukuku alanlarında tecrübe sahibidir.

Gülenay, Kılınç Hukuk & Danışmanlık’ta başta anonim şirketler ve limited şirketler olmak üzere şirket kuruluşu, şube açılışı, sermaye artırımı, sermaye azalımı, genel kurullar, yönetim kurulu kararları konularında müvekkiller ile çalışmaya devam etmektedir.

Kılınç Hukuk & Danışmanlık’a katılmadan önce Gülenay, otomotiv, gıda, teknoloji, inşaat alanlarında yerel ve uluslararası ölçekte çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren saygın bir hukuk bürosunda çalıştı. Özellikle ticaret hukuku, rekabet hukuku ve sermaye piyasası hukuku ve kamu ilişkileri süreçleri, hukuki durum tespiti ve hukuki risk yönetimi projelerinde deneyim sahibidir.

Gülenay halihazırda İşletme ve Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. Tezinde “Alışveriş Merkezi Kiralama” konusu üzerine yoğunlaşmaktadır.

Deneyim

  • Taşımacılık alanında saygın bir uluslararası firmayı tüm hukuki ihtiyaçları çerçevesinde temsil etmekte ve danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Bu kapsamda kamu ilişkileri süreçleri, anlaşmalar, yasal süreçler ve düzenlemeler hakkında da tavsiyelerde bulunmaktadır.
  • Uluslararası özel bir enerji şirketleri grubuna şirketler hukuku, uyuşmazlık çözümleri, rekabet hukuku ve yasal düzenlemelere ilişkin danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Olağan ve olağanüstü genel kurullar, yönetim kurulu kararları, şube açılışı, sermaye artırılması-azaltılması, iç yönergeler ve imza sirkülerinin hazırlanmasında, düzenlenmesinde tecrübe sahibi olan Gülenay, havacılıkla ilgili hususlara ilişkin Ankara ve İstanbul’da kamu kurumlarıyla idari süreçlerin yürütülmesine ilişkin süreçlerde ve anlaşma yapılmasında görev almakta, Türk Patent ve Marka Kurumu nezdindeki başvuruların ve itirazların takibini yapmaktadır.
  • Doğal gaz boru hattı sektöründe faaliyet gösteren bir özel şirket için iş hukuku davaları konusunda danışmanlık yapmakta, sözleşmelerin ve ek protokollerin hazırlanması ve revize edilmesi dışında, güncel yasal düzenlemeler hakkında bilgilendirmeler yapmaktadır.
  • Yabancı bir gayrimenkul geliştirme şirketinin gayrimenkul projeleri kapsamında ihalelere katılmakta, çeşitli illerdeki alışveriş merkezleri ve projelere ilişkin gayrimenkul satış sözleşmeleri, hizmet satın alma sözleşmeleri, iş hukuku sözleşmelerinin hazırlanması, müzakere edilmesi ve sonuçlandırılması hususlarında hizmet sunmaktadır.
@