Dil

+90 (212) 217 12 55 +90 (212) 217 12 54 info@kilinclaw.com.tr

Ekibimiz

Gülenay Kavcar

Kıdemli Avukat
+90 212 217 12 55 gulenay.capkinoglu@kilinclaw.com.tr

Eğitim

İstanbul Bilgi University, Hukuk Fakültesi, LLM
İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, LLB

Baro Kaydı

İstanbul

Dil

Türkçe, İngilizce

Gülenay Çapkınoğlu Kavcar, Kılınç Hukuk & Danışmanlık’ta Kıdemli Avukat olarak görev almaktadır. Şirketler ve Ticaret Hukuku ile Fikri Mülkiyet Hukuku alanlarında deneyim sahibidir.

Gülenay, marka, patent, tasarım tescillerini de kapsayan fikri mülkiyet hukuku, sözleşmeler hukuku, şirketler ve ticaret hukuku, rekabet hukuku alanlarının yanı sıra kamu ilişkileri süreçleri, havacılık hukuku ile uyuşmazlık çözümü ve tahkim alanlarında tecrübe sahibidir.

Yerli ve yabancı müvekkillerine, Türkiye’de şirket kuruluşu, yabancı yatırımlar kapsamında yurt dışı merkezli şirketlerin Türkiye’de şubelerinin açılması, olağan ve olağanüstü genel kurul toplantılarının gerçekleştirilmesi, birleşme ve devralma süreçleri, hisse devirleri, sermaye artışı ve azaltımı, iç yönergelerin tanzimi gibi şirketler hukuku bağlamında danışmanlık yapmakta ve müvekkillerini tüm ulusal ve uluslararası platformlarda temsil etmektedir. Ayrıca Due Diligence, hukuki durum tespiti ve hukuki risk yönetimi projelerinde deneyim sahibidir.

Gülenay, Ekonomi Hukuku/ Business Law alanında Yüksek Lisansını tamamlamış olup; yüksek lisans tezini “Alışveriş Merkezi Kira Sözleşmelerinde Ortak Gider” konusunda yazmıştır. Bu tez, kitap haline getirilerek, sektör ilgililerinin istifadelerine sunulmuştur.

Deneyim

Taşımacılık sektörüne katkı sağlayan saygın bir uluslararası teknoloji şirketini tüm hukuki ihtiyaçları çerçevesinde temsil etmekte ve danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Bu kapsamda kamu ilişkileri süreçleri, anlaşmalar, yasal süreçler ve düzenlemeler hakkında da tavsiyelerde bulunmaktadır.
Uluslararası özel bir enerji şirketleri grubuna şirketler hukuku, uyuşmazlık çözümleri, rekabet hukuku ve yasal düzenlemelere ilişkin danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Olağan ve olağanüstü genel kurullar, yönetim kurulu kararları, şube açılışı, sermaye artırılması-azaltılması, iç yönergeler ve imza sirkülerinin hazırlanmasında, düzenlenmesinde tecrübe sahibi olan Gülenay, havacılıkla ilgili hususlara ilişkin Ankara ve İstanbul’da kamu kurumlarıyla idari süreçlerin yürütülmesine ilişkin süreçlerde ve anlaşma yapılmasında görev almaktadır.
Doğal gaz boru hattı sektöründe faaliyet gösteren bir özel şirket için iş hukuku ile ticari davaları ve hizmet ile satın alma sözleşmeleri konusunda danışmanlık yapmakta, sözleşmelerin ve ek protokollerin hazırlanması ve revize edilmesi dışında, güncel yasal düzenlemeler hakkında bilgilendirmeler yapmaktadır.
Yabancı bir gayrimenkul geliştirme şirketinin gayrimenkul projeleri kapsamında ihalelere katılmakta, çeşitli illerdeki alışveriş merkezleri ve projelere ilişkin gayrimenkul satış sözleşmeleri, hizmet satın alma sözleşmeleri, ticari sözleşmelerinin hazırlanması, müzakere edilmesi ve sonuçlandırılması hususlarında hizmet sunmaktadır.
Türkiye’nin önde gelen havacılık işletmecilerinden birine devralmalar, finansal hizmetler, yasal düzenlemeler ve hukuki uyuşmazlıkların çözümü ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.
Türkiye’nin önde gelen şeker fabrikalarından birine, ticaret hukuku, SPK, borçlar hukuku ve sözleşmeler süreçlerinde danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.
Gülenay, yerli ve yabancı tüm müvekkillerine, Türkiye’de ve Uluslararası alanda marka, patent ve tasarımların tescili hususunda Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde ve WIPO nezdinde hizmetler sunmaktadır.

Publications

Temsil Yetkisi Bulunmayan Yönetim Kurulu Üyelerinin Kamu Borçları Nedeniyle Sorumlulukları
Ekim 16, 2019

Temsil Yetkisi Bulunmayan Yönetim Kurulu Üyelerinin Kamu Borçları Nedeniyle Sorumlulukları

Regulation
ANAYASA MAHKEMESİNİN 2015/11192 BAŞVURU NUMARALI VE 30.05.2019 KARAR TARİHLİ EROL KESGİN BAŞVURUSU’NA İLİŞKİN KARARI IŞIĞINDA;TEMSİL YETKİSİ BULUNMAYAN YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN...
DEVAMI
PAYA DAYALI KİTLE FONLAMASI TEBLİĞİ (III – 35/A.1)
Ekim 8, 2019

PAYA DAYALI KİTLE FONLAMASI TEBLİĞİ (III – 35/A.1)

Capital Markets
Değerli Müvekkillerimiz ve İş Ortaklarımız; Paya Dayalı Kitle Fonlaması Tebliği (“Tebliğ”) 3 Ekim 2019 tarihli ve 30907 sayılı Resmî Gazete’de...
DEVAMI
Establishment of Companies in Turkish Law
Eylül 24, 2019

Establishment of Companies in Turkish Law

Corporate Law
I. INTRODUCTION & COMMON PROVISIONS ON ESTABLISHMENT As per the Turkish Commercial Code numbered 6102 (“TCC”), there are principal 5 (five)...
DEVAMI
Trademark Registration (Under Turkish Law) Guide
Ağustos 23, 2019

Trademark Registration (Under Turkish Law) Guide

IP Law
Trademark Registration (Under Turkish Law) Guide, prepared by Kılınç Law & Consulting has been published. To see the guide please...
DEVAMI
YATIRIM FONLARINA İLİŞKİN ESASLAR TEBLİĞİ (III-52.1)’NDE DEĞİŞİKLİK
Mart 14, 2019

YATIRIM FONLARINA İLİŞKİN ESASLAR TEBLİĞİ (III-52.1)’NDE DEĞİŞİKLİK

Regulation
12.03.2019 TARİH VE 30712 SAYILI RESMÎ GAZETE İLE YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRMİŞ BULUNAN YATIRIM FONLARINA İLİŞKİN ESASLAR TEBLİĞİ (III-52.1)’NDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA...
DEVAMI
Türkiye: Uluslararası Alanda Marka Tescili
Şubat 27, 2019

Türkiye: Uluslararası Alanda Marka Tescili

IP Law
Sürekli olarak bir değişim ve gelişim içerisinde olan hizmet sektöründe, öncü firmaların mal ve hizmetlerini uluslararası alanda sunmak ve pazarlamak ihtiyacı her geçen artış göstermektedir. Bu gelişmeler ışığında ulusal sınırların ortadan kalkması ile birlikte fikri ve sınai hakların da uluslararası alanda tanınma ve korunması gündeme gelmiş bulunmaktadır.
DEVAMI
Turkey: International Trademark Registration
Şubat 27, 2019

Turkey: International Trademark Registration

IP Law
Since the service industry is constantly changing and developing, the need to offer and market the goods and services of the leading companies in the international area is increasing. In the light of these developments, the recognition and protection of intellectual and industrial property rights in the international area become even more important with the disappearance of the national borders.
DEVAMI
How To Protect Trademarks Internationally
Şubat 4, 2019

How To Protect Trademarks Internationally

IP Law
A trademark is a sign or design capable of distinguishing the goods or services of one enterprise from those of other enterprises. It can comprise words, or images, or a combination of both. Trademarks are protected by intellectual property rights. These operate at a national level, but also internationally through a complex system of treaties.
DEVAMI
International Trademark Registration
Ocak 22, 2019

International Trademark Registration

IP Law
First of all, it should be specified that, a trademark is a sign capable of distinguishing the goods or services of one enterprise from those of other enterprises. Trademarks are protected by intellectual property rights. Registering a trademark will give notice to the public of registrant’s ownership of the mark and gives the registrant the exclusive right to use the mark in connection with its covered goods and services within the jurisdiction in which it is registered.
DEVAMI
Bağımsız Denetime Tabi Şirketlerin Belirlenmesine Yönelik Olarak Düzenlenen 2018/11597 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı Hakkında
Haziran 5, 2018

Bağımsız Denetime Tabi Şirketlerin Belirlenmesine Yönelik Olarak Düzenlenen 2018/11597 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı Hakkında

Articles, M&A & Corporate
  A.      GENEL OLARAK Bilindiği üzere, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu (“TTK”)’na göre “anonim şirket” türündeki şirketlerden hangilerinin bağımsız denetime...
DEVAMI
@