Dil

+90 (212) 217 12 55 +90 (212) 217 12 54 info@kilinclaw.com.tr

Avukatlar

Levent Lezgin Kılınç

Kurucu Ortak
+90 (212) 217 12 55 levent.kilinc@kilinclaw.com.tr

Eğitim

Arizona Eyalet Üniversitesi, Hukuk Fakülesi, LLM
Istanbul Kültür Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, LLB

Baro Kaydı

İstanbul, Texas

Dil

Türkçe, İngilizce, Azerice

Levent Lezgin Kılınç, Kılınç Hukuk & Danışmanlık’ın kurucu ve yönetici ortağıdır. Gerek yabancı gerekse yerel yatırımcılara hukuki tavsiyelerde bulunan ve işlemlerinde onlara danışmanlık veren Levent, aynı zamanda hem uluslararası alanda hem de Türkiye’de uyuşmazlıkların hukuki yollardan çözümü için tavsiyelerde bulunur.

Başlıca çalışma alanları Kurumsal Yönetim, Birleşme & Devralma, Soruşturmalar ve Uyuşmazlık Çözümü olan Kılınç, aynı zamanda finansal hizmetler, perakendecilik, ulaşım, enerji, lojistik ve imalat gibi çok çeşitli sektörlerde de müvekkillere sınır ötesi satın almalar, ortak girişimler, özel sermaye yatırımları, stratejik yatırımlar, soruşturmalar ve hukuki süreçleri içeren konularda kapsamlı bir şekilde hukuki danışmanlık vermektedir.

Levent, Kılınç Hukuk & Danışmanlık’ı kurmadan önce, 2014 yılına kadar SOCAR’da çalışmıştır. Star Rafineri, Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı, Rüzgar Enerjisi Santrali Projesi ve Termik Santral Projeleri gibi günümüzde Türkiye’nin enerji alanında büyük öneme sahip projelerinin yasal süreçlerine katkıda bulunmuştur. Daha öncesinde, yabancı hukuk müşaviri olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nin Arizona eyaletinde uluslararası bir hukuk bürosunda çalışmış olan Kılınç, Arizona’da çalıştığı dönemde enerji projeleri ile ilgili konularda, saygın enerji şirketlerine danışmanlık hizmeti vermiştir. Daha sonra uluslararası bankacılık işlemlerinden sorumlu hukuk danışmanı olarak Türkiye’nin önde gelen Katılım Bankalarından birinde çalışmıştır.

Deneyim

  • Pasha Yatırım Bankası’nı, Türkiye ve Azerbaycan’daki tüm yatırım, ortak girişim ve finansman konularında temsil etmektedir.
  • Hukuki süreçler ve yasal düzenlemeler de dahil olmak üzere tüm hukuki ihtiyaçları açısından Uber’e danışmanlık yapmaktadır.
  • Sakarya ve İstanbul’daki kamu ihaleleri ve alışveriş merkezleri de dahil olmak üzere gayrimenkul projeleri ile ilgili yabancı bir gayrimenkul şirketi olan YU Group’a hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.
  • Türkiye’nin en büyük yatırımcı şirketlerinden biri olan SOCAR’a hukuki uyuşmazlıklar, yasal düzenlemeler ve rekabet hukuku alanlarının yanı sıra SOCAR Fiber’e şirketler hukuku ve yasal düzenlemeler ile ilgili olarak danışmanlık hizmeti vermektedir.
  • Su, hijyen ve enerji teknolojileri ve hizmetleri konusunda dünya lideri bir şirket olan ECOLAB’ın ortak girişimlerine, hukuki uyuşmazlıkların çözümü, şirketler hukuku ve yasal düzenlemelerle ilgili olarak danışmanlık hizmeti vermektedir.
  • Türkiye’nin önde gelen seramik şirketlerinden biri olan Akgün Group’a, Bulgaristan ve Irak’taki yatırımları ile ilgili olarak, hukuki uyuşmazlıkların çözümü ve şirketler hukukuna dair tavsiyeler de dahil olmak üzere geniş bir yelpazede danışmanlık hizmeti vermektedir.
  • Suudi Arabistanlı merkezli olan gayrimenkul projeleri odaklı yatırım şirketi SEDCO Holding’e ve yerel ortaklarına, Türkiye’deki girişimler ve potansiyel yatırımlar bakımından danışmanlık hizmeti vermektedir.
  • Avusturya merkezli uluslararası alanda faaliyet gösteren ve inşaat sektörünün hemen hemen her alanında kullanılmak üzere ürün üreten ve tedarik eden DOKA Group’u, Türkiye’deki projeleri ve davalarında temsil etmektedir.
  • Türkiye’nin önde gelen havacılık işletmecilerinden birine devralmalar, finansal hizmetler, yasal düzenlemeler ve hukuki uyuşmazlıkların çözümü ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

@