Dil

+90 (212) 217 12 55 +90 (212) 217 12 54 info@kilinclaw.com.tr

Avukatlar

Mevra Baran Akkoyun

Avukat
+90 212 217 12 55 mevra.baran@kilinclaw.com.tr

Eğitim

Bahçeşehir Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, LLB

Baro Kaydı

İstanbul

Dil

Türkçe, İngilizce, İsveççe

Mevra Baran Akkoyun, Kılınç Hukuk & Danışmanlık’ta Avukat olarak görev almaktadır. Ticaret, sözleşmeler, iş, marka, vatandaşlık ve dernekler hukuku ve ayrıca  kamu ilişkileri konularında deneyime sahiptir.

Müvekkilleri hukuki, idari ve ceza davalarında temsil eden ve duruşmalar için strateji geliştirme, duruşmaların yürütülmesi ve uzlaşma müzakereleri de dahil olmak üzere uyuşmazlık çözümlerinin tüm süreçlerinde avukatlık hizmeti veren Mevra, aynı zamanda şirket devri süreçleri için devralan veya devreden taraf için gereken hukuki due-diligence raporlarının hazırlanması ve düzenlenmesi konularında tecrübe sahibidir.

Mevra, özellikle işçi-işveren arasındaki hukuki ilişkiden kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümü ve sürecin yönetimine, özelleştirme, satın alma, birleşme ve devralma süreçlerine ilişkin yasal değerlendirme ve raporlama, uyuşmazlıklarla ilgili risklerin tespiti ve gündelik kurumsal hukuki konularda müvekkillere tavsiyelerde bulunmaktadır

Deneyim

 • İş, hisse devir, dağıtım, kira ve hizmet sözleşmeleri de dahil olmak üzere çeşitli sözleşmelerin hazırlanması, düzenlenmesi, sona erdirilmesi ve tüm müzakere süreçlerine katılmaktadır.
 • İş, enerji, ticaret ve şirketler, dernekler hukuku vb. alanlar ile ilgili yeni yasal düzenlemeleri takip etmekte ve müvekkillerin ihtiyaçlarına yönelik yönlendirmeler yapmaktadır.
 • Şirketler arasındaki ticari faaliyetlerden kaynaklanan hukuki uyuşmazlıkların çözüm yöntemlerine dair müvekkillere danışmanlık yapmaktadır.
 • Müvekkiller için yasal konularla ilgili durum tespit (due-diligence) ve bilgilendirme raporları hazırlamaktadır.
 • Müvekkiller için dava dilekçelerinin hazırlanması ve yeniden düzenlenmesi, duruşmalara ve arabuluculuk görüşmelerine katılma, dava dosyasına ilişkin strateji geliştirme ve diğer tüm yasal süreçlerde müvekkilleri temsil etmektedir. 
 • Yerli ve uluslararası müvekkillere iş hukuku meseleleri ve uyuşmazlık çözümü konusunda tavsiyelerde bulunmaktadır.
 • Müvekkiller adına, piyasaya sürülecek hisseler için satıcı durum tespiti yapmaktadır.
 • Gayrimenkul alım-satım, inşaat ve kira sözleşmelerinin hazırlanması ve müzakere edilerek imzalanması hususlarında müvekkillere yardımcı olmaktadır.
 • Olağan ve olağanüstü genel kurul ve yönetim kurulu kararları, esas sözleşme değişikliği ve üye atamalarını içeren dernekler hukuku ile ilgili hukuki hizmetler sunmaktadır.
 • Yerli ve uluslararası müvekkillere bireysel / toplu iş ilişkileri, vatandaşlık hukuku ve göç ve uyuşmazlık çözümü konularında danışmanlık yapmaktadır.
 • Şirketler arası ticari faaliyetlerden kaynaklanan uyuşmazlıklarla ilgili hukuki hizmetler sunmaktadır.
@