Dil

+90 (212) 217 12 55 +90 (212) 217 12 54 info@kilinclaw.com.tr

Ekibimiz

Nigar Guliyeva

Kıdemli Avukat
+90 212 217 12 55 nigar.guliyeva@kilinclaw.com.tr

Eğitim

İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, LLB

Dil

Türkçe, İngilizce, Rusça, Azerice, Almanca

 

Nigar Guliyeva, Kılınç Hukuk & Danışmanlık’ta şirketler ve ticaret hukuku alanında uzmanlaşmış bir kıdemlivhukuki danışmandır.

Şirketler , ticaret, rekabet , sözleşme, iş, marka, enerji , devlet ilişkileri , göçmenlik ve vatandaşlık hukuku gibi çeşitli uzmanlık alanlarına sahip olan Nigar, çok sayıda yerli ve yabancı müvekkile danışmanlık yapmaktadır.

Nigar, özellikle anonim ve limited şirketler nezdinde; kuruluş, şube açma, sermaye artırımı- azaltımı, genel kurullar ve olağanüstü genel kurullar, yönetim kurulu kararları, iç yönergeler, imza sirkülerleri, birleşme ve devralmalar, tasfiye gibi çok çeşitli alanlarda danışmanlık yapmaktadır.

 

Deneyim

  • Olağan ve olağanüstü genel kurul ve yönetim kurulu kararları, esas sözleşmeler, pay devirleri ve sermaye artırımı ile ilgili yasal hususlar gibi proje bazlı işler hakkında şirketlere danışmanlık yapmaktadır.
  • İş sözleşmeleri, hisse devri sözleşmeleri, distribütörlük sözleşmeleri, kira sözleşmeleri ve hizmet sözleşmeleri de dahil olmak üzere çeşitli sözleşmelerin hazırlanması, müzakere edilmesi, imzalanması veya sonlandırılması gibi süreçlerin takibinde ve ilerleyişinde görev alarak ilgili müvekkillere danışmanlık hizmeti vermektedir.
  • Müvekkillere şirket kuruluşu sürecinde ve devamında gerekli olan yönetim kurulu kararları ve olağan ve olağanüstü genel kurul belgelerinin hazırlanmasında danışmanlık yapmaktadır.
  • Şirketler arasında ticari faaliyetlerden kaynaklanan uyuşmazlıklarla ilgili olarak hukuki çözüm yöntemlerine ilişkin danışmanlık sunmaktadır.
  • İş, marka, ticaret ve ceza hukuku da dahil olmak üzere çok çeşitli hukuki alanlarda dilekçe hazırlamakta, revize etmekte ve dava süreçlerini takip etmektedir.
  • Doğalgaz boru hattı sektöründe faaliyet gösteren bir müvekkilin iş hukuku uyuşmazlıklarına ilişkin sözleşmelerinin hazırlanması ve yeniden düzenlenmesi; ek protokoller ve yasal düzenlemeler de dahil olmak üzere, tüm ihtiyaçları doğrultusunda danışmanlık sunmaktadır.
  • Uluslararası bir gayrimenkul geliştirme şirketine projeleri kapsamında karşılaşılan hukuki ihtiyaçlarına ilişkin hizmet vermektedir. Nigar, çeşitli illerdeki kamu ihalelerine ilişkin, alışveriş merkezlerine, gayrimenkul satış sözleşmelerine, hizmet alım sözleşmelerine, iş hukuku sözleşmelerine, iş anlaşmalarına ve müzakere edilmesine ilişkin danışmanlık hizmeti vermektedir.
  • Hijyen ve enerji teknolojileri ve hizmetleri konusunda faaliyet gösteren küresel bir su dağıtım şirketine, marka davaları ve kurumsal ihtiyaçları ile ilgili olarak hem ceza hukuku hem de özel hukuk alanında tavsiyeler vermektedir.
  • İnşaat sektöründe faaliyet gösteren uluslararası bir üretici ve tedarikçi olan müvekkile, genel kurullar, yönetim kurulu kararları, sermaye artırımı-azaltımı, iç yönerge, imza sirküleri ve diğer gerekli tüm kurumsal işler dahil olmak üzere hukuki prosedürler ile ilgili tavsiyelerde bulunmaktadır.

Publications

Turkey takes off
Ocak 31, 2019

Turkey takes off

IP Law
With international investment growing, Nigar Guliyeva offers a summary of the country’s changing IP laws. As international investment into Turkey...
DEVAMI
Turkish Intellectual Property Law – An Overview
Ocak 21, 2019

Turkish Intellectual Property Law – An Overview

IP Law
Turkish Intellectual Property Law is closely aligned with EU Law and international norms. However, it has many unique features which those doing business in Turkey need to be mindful of, to ensure their IP remains secure. Nigar Guliyeva is an Associate at Kılınç Law & Consulting, an Istanbul-based commercial law firm, and she provides a fascinating overview of the market today. The Lawyer European Awards showcase the impressive achievements of Europe's finest within the legal industry and this year marks the 10th anniversary of our annual awards.
DEVAMI
@