Dil

+90 (212) 217 12 55 +90 (212) 217 12 54 info@kilinclaw.com.tr

Ekibimiz

Öykü Kurt

Avukat
+90 212 217 12 55 oyku.kurt@kilinclaw.com.tr

Eğitim

Yeditepe Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, LLB

Baro Kaydı

İstanbul

Dil

Türkçe, İngilizce

Öykü Kurt, Kılınç Hukuk & Danışmanlık’ta avukattır ve çeşitli alanlarda uzmanlaşmıştır.

Öykü; regülasyon, ticaret hukuku, sözleşmeler hukuku ve şirketler hukuku alanlarına odaklanmaktadır. Ayrıca; borçlar hukuku, taşımacılık hukuku, sigorta hukuku ve dava takibi alanlarında da tecrübeye sahiptir.

Öykü; Kılınç Hukuk; Danışmanlık’a katılmadan önce saygın bir hukuk bürosunda stajyer avukat ve avukat olarak borçlar hukuku, sigorta hukuku ve dava takibi alanlarında deneyim kazanmıştır.

Öykü, Avrupa Genç Hukukçular Derneği’nin (ELSA) bir üyesidir.

Deneyim

  • Günlük olarak yayımlanan Resmi Gazete’lerdeki yeni yasal düzenlemeleri takip etmekte ve müvekkillerin alması gereken aksiyonlara ilişkin bilgilendirmeler yapmaktadır.
  • Mevzuat değişiklikleri hakkında Şirketlere danışmanlık hizmeti vermektedir.
  • Şirketler hukukuna dair yeniden yapılanmalara, şirket kuruluşlarına, genel kurul ve yönetim kurulu kararlarına, ticari devirlere, hisse devirlerine ve kurumsal yönetim ve bakım kurallarına ilişkin uluslararası ve yerli müvekkillere tavsiyelerde bulunmaktadır.
  • Müvekkillere hukuki konularda, yeni yasal düzenlemelere ilişkin ve yeni yatırım kararları ile ilgili bilgi notları hazırlayarak müvekkillere yol göstermektedir.

Publications

Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelikte Yapılan Değişikliklere İlişkin
Ocak 4, 2020

Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelikte Yapılan Değişikliklere İlişkin

Regulation
I. GENEL OLARAK 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun (“Kanun”) ticari iletişimi, hizmet sağlayıcı ve aracı hizmet sağlayıcıların sorumluluklarını,...
DEVAMI
Avukatlara Yargı Reformu
Ekim 24, 2019

Avukatlara Yargı Reformu

Regulation
24.10.2019 tarihinde 30928 sayılı Resmi Gazete’de ilan Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun (“Kanun”) ile Avukatlık...
DEVAMI
@