Dil

+90 (212) 217 12 55 +90 (212) 217 12 54 info@kilinclaw.com.tr

Ekibimiz

Özge Latifoğlu

Avukat
+90 212 217 12 55 ozge.latifoglu@kilinclaw.com.tr

Eğitim

İstanbul Kültür Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, LLB

Baro Kaydı

İstanbul

Dil

Türkçe, İngilizce

Özge Latifoğlu, Kılınç Hukuk & Danışmanlık’ta Avukat olarak görev almaktadır. Şirketler hukuku ve dava departmanlarında çalışmaktadır.

İş hukuku, gayrimenkul hukuku, inşaat hukuku, enerji hukuku ve yabancılar hukuku alanlarında deneyimli olmakla birlikte ana uzmanlık alanı şirketler hukuku ve sözleşmeler hukukudur. Özge, müvekkillerine gayrimenkul yatırımları, inşaat projelerinin yürütülmesi, sözleşme taslaklarının hazırlanması, iş hukuku ve ticaret hukuku konularından doğan süreçlerde tavsiyelerde bulunur.

Özge, kariyerine Kılınç Hukuk & Danışmanlık’ta yasal stajyer olarak başlamış olup, avukat olarak çalışmaya devam etmektedir.

Deneyim

  • Bir inşaat projesinin kuruluşundan başlayarak, süreç boyunca hazırlanması gereken tüm sözleşmelerde görev almış, inşaat sonrası alım-satım anlaşmalarına ve uyuşmazlık çözümlerine kadar tüm yasal yönleriyle müvekkile avukatlık hizmeti vermiştir.
  • Uluslararası ve yerel düzeyde, tüm iş endüstrilerinde birleşme ve devralmalar konusunda müvekkillere danışmanlık yapmaktadır.
  • Türkiye’de vatandaşlık, ikamet veya çalışma izni almak isteyen yabancı vatandaşlara danışmanlık yapmakta ve süreçlerini takip etmektedir.

Publications

Hesap Verebilir Ve Şeffaf Bir Yapının Gereği Olarak  Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeleri Ve Pay Sahiplerinin  Bilgi Alma Ve İnceleme Hakları
Mart 20, 2020

Hesap Verebilir Ve Şeffaf Bir Yapının Gereği Olarak Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeleri Ve Pay Sahiplerinin Bilgi Alma Ve İnceleme Hakları

Corporate Law
Bilgi alma hakkı anonim şirketlerde hesap verebilir ve şeffaf bir yapının kurulmasına yardımcı olur. Anonim şirketlerde bilgi alma ve inceleme...
DEVAMI
İş Hukukunda Kıdem Tazminatına  Hak Kazanma Koşulları
Kasım 26, 2019

İş Hukukunda Kıdem Tazminatına Hak Kazanma Koşulları

Employment Law
I. GİRİŞ Bu makalede 4857 sayılı İş Kanunu (“İş Kanunu ve/veya “İK”)’na tâbi olan işçilerin İK’nın geçici 6. maddesi uyarınca...
DEVAMI
@