Dil

+90 (212) 217 12 55 +90 (212) 217 12 54 info@kilinclaw.com.tr

Avukatlar

Seray Özsoy

Ortak / Danışman
+90 212 217 12 55 seray.ozsoy@kilinclaw.com.tr

Eğitim

Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, LLB

Baro Kaydı

İzmir

Dil

Türkçe, İngilizce

Seray Özsoy, Kılınç Hukuk & Danışmanlık’ta Ortak / Danışman olarak görev almakta ve aynı zamanda büronun Şirketler Hukuku Departmanı’nı yönetmektedir.

Şirketler hukuku, hukuki uyuşmazlık çözümleri ve proje & finans alanında uzmanlaşmış olan Seray, ayrıca birleşme ve devralmalar, sermaye piyasası hukuku ve rekabet hukuku alanlarında da deneyime sahiptir. Müvekkilleri ticaret, enerji, inşaat, emlak, finans ve sermaye piyasaları dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet göstermektedir.

Müvekkillerine, birleşme ve devralma hükümleri kapsamında ulusal ve uluslararası anlaşmalar ile birleşme ya da ortaklık kurulması amacıyla hisse alım ve devirlerine ilişkin işlemlerinde danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bununla birlikte leasing, distribütörlük, alım-satım, tedarik, franchise ve yönetim sözleşmeleri gibi birçok hukuki ilişkiye dair sözleşmelerin hazırlanması ve müzakere edilmesi, due-diligence süreçleri kapsamında hukuki raporların hazırlanması ve sunulması hususlarında deneyime sahiptir. 

Deneyim

  • Markanın ve ürünlerin taklit edilmesinden ve benzeri haklardan kaynaklanan haksız rekabete ilişkin hususlarda danışmanlık yapmaktadır.
  • Şirketlerin işletilmesine ilişkin konularda danışmanlık yapmaktadır.
  • Şirketlerin, yöneticilerinin ve çalışanlarının hukuki temsilciliğini yapmakta ve şirketlerin günlük hukuki sorunlarına ilişkin hukuki tavsiyelerde bulunmaktadır.
  • Müvekkillere şirketlerin birleşme ve devralmaları ile ilgili olarak strateji kurulmasından uygulamaya kadar tüm süreç boyunca hukuki tavsiyelerde bulunmaktadır.
  • Şirketlere ve kuruluşlara yerel piyasalarda yapılacak yatırımlarına dair hukuki destek sunmaktadır.
  • Ticaret, gayrimenkul, fikri mülkiyet (telif hakları, ticari marka, patentler, ticari sırlar dahil) gibi çeşitli alanlardaki davalara, lisanslandırma ve distribütörlük hususlarına ilişkin küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelere ve şirketlere hukuki danışmanlık vermekte, gerekli sözleşmeleri hazırlamaktadır.
  • Kamu kurum ve kuruluşları nezdinde yapılacak izin ve başvuru süreçlerini yönetmekte, ihalelerde şirketi temsil etmekte, fabrika alım-satımı, şirket kuruluşu ve benzeri işlemlerde danışmanlık hizmeti vermektedir.
  • Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden birinin pay sahibi olduğu bir şirkete, yönetim izni süreçleri, sponsorluk anlaşmaları, ortaklıkların gayrimenkul yatırım ortaklıklarına dönüşümü ve halka açık şirketlerin genel kurul işlemlerinde davaları ile ilgili danışmanlık hizmeti vermiştir.
  • Yatırımlara ilişkin esaslı unsurları teşkil eden due-diligence ve devralmalarla bağlantılı geçiş süreçlerinin yönetimi ve hissedarlık sözleşmesi, adi ortaklık sözleşmesi, rehin sözleşmesi gibi sözleşmelerin hazırlanması müzakere ve imza edilmesi hususlarında aktif görev almakta ve danışmanlık hizmeti vermektedir.
  • Müvekkillerine bayileri, çalışanları, müşterileri ve iş ortaklarıyla aralarında ortaya çıkan günlük operasyonel sorunlara ilişkin hukuki destek vermekte, organizasyon şemalarının oluşturulmasına ve holding şirketlerine bağlı ortak komitelerin kurulmasına ilişkin olarak hukuki destek ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.
@