Dil

+90 (212) 217 12 55 +90 (212) 217 12 54 info@kilinclaw.com.tr

Çalışma Alanları

Enerji Hukuku

Kılınç Hukuk & Danışmanlık’ın avukatları Türkiye’deki EPDK düzenlemeleri ile birlikte hem ulusal hem de uluslararası alandaki enerji hukuku düzenlemeleri kapsamında uzmanlık sahibidir. Enerji hukuku mevzuatı hem yenilenebilir hem de yenilenemeyen enerjinin kullanımı ve vergilendirilmesini kapsamaktadır. Avukatlarımızın uzmanlaştığı başlıca yenilenemeyen enerji kaynakları ise petrol, petrol ürünleri, kömür ve doğal gazdır.

Türkiye Cumhuriyeti Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (“EPDK”), enerji piyasasının düzenlenmesi ve denetlenmesinden sorumludur. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ise, bağlı kuruluşlar ve kamu kurumları ile birlikte, enerji politikalarından sorumludur.

Kılınç Hukuk & Danışmanlık, köklü tecrübesi ile enerji hukuku alanında, enerji projelerinin ve şirketlerinin satın alınması için sözleşmelerin hazırlanması, petrol alımı, satımı ve üretimi, ticari işlemler kapsamında elektrik alımı ve satımı, proje geliştirme, lisans ve ruhsat temini, enerji projeleri ve bu projelerde EPDK mevzuatından kaynaklanabilecek sorunlar üzerinde çalışmaktadır.

Ofisimiz, petrol ve doğal gaz konusunda müşterilerine tam kapsamlı hukuki danışmanlık hizmetleri vermektedir. Küresel ofis ağımız bünyesinde görev yapan tecrübeli avukatlarımız ile Türkiye’deki müvekkillerimizin Türkiye’deki faaliyetlerine ilişkin her konuda pratik ve ticari hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

@