Dil

+90 (212) 217 12 55 +90 (212) 217 12 54 info@kilinclaw.com.tr

Çalışma Alanları

İdari Davalar

Kılınç Hukuk ve Danışmanlık, müvekkillerine İdare Hukuku ve Vergi Hukuku’ndan kaynaklanan her türlü uyuşmazlığın önlenmesi ve giderilmesi konularında hizmet vermektedir.

İdare Hukuku alanında uzman olan ekibimiz; hukuka aykırı idari işlemlerin iptaline ilişkin idari makamlara yasal başvuru süreçlerinin başlatılması ve takibi, iptal davalarının yürütülmesi, yargılama süreçlerinde müvekkillerin temsil edilmesi ve mahkeme kararları neticesinde ilgili idari makamlar ile kararların tatbikine ilişkin müzakere faaliyetlerinin tamamlanması süreçlerinde müvekkillerimize hizmet sunmaktadır. İdarenin eylem ve işlemlerine karşı hukuka aykırılıkların giderilmesi süreçleri ile birlikte, müvekkillerimizin zarar tazmin talepleri çerçevesinde tam yargı davalarının yürütülmesi de İdare Hukuku kapsamındaki faaliyetlerimiz arasındadır.

Önemli kamu projelerinden doğan kamulaştırma işlemleri kapsamında; idari makamlar ile uzlaşma müzakerelerinin yürütülmesi ve kamulaştırma bedelinin tespitine ilişkin işlemler başta olmak üzere yargı öncesi süreçlerin takibi ile imar ve kamulaştırma mevzuatından doğan her türlü uyuşmazlığın çözümü ve yargılama aşamalarının takibi Kılınç Hukuk ve Danışmanlık olarak müvekkillerimize sağladığımız önemli hizmetlerdir.

Kılınç Hukuk ve Danışmanlık; İdare Hukuku alanındaki birikim ve tecrübesinin yanı sıra Vergi Hukuku alanında da müvekkillerine danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Müvekkillerin vergi hukukundan kaynaklanan yükümlülüklerinin ve vergi mükellefiyetlerine ilişkin talep ve gereksinimlerinin belirlenmesi gayesiyle sağlamakta olduğumuz danışmanlık hizmetleri ile müvekkillerimizin vergi ihtilafları ile karşılaşmamaları ve ticari faaliyetlerine uygun şekilde vergi hukukundan kaynaklanan yükümlülüklerini eksiksiz yerine getirmeleri amaçlanmaktadır.

Müvekkillerimizin taraf olduğu vergi uyuşmazlıkları açısından da öncelikle dava öncesi uzlaşma talepleri ve idari makamlarla müzakere süreçleri başta olmak üzere, vergi uyuşmazlıklarının giderilmesi, vergi cezalarının iptali ve düzeltme talepleri ile müvekkillerimizin yargılama süreçlerinde temsil edilmesi ile yargı kararlarının icra edilmesi faaliyetleri ekibimiz tarafından titizlikle sürdürülmektedir.

Publications

Kişisel Verileri Koruma Kurulu Kararlarına Karşı Yargı Yolu
Mayıs 3, 2021

Kişisel Verileri Koruma Kurulu Kararlarına Karşı Yargı Yolu

İdari Davalar, Kişisel Verilerin Korunması
Okunma Süresi: 4 dakika       I.          GİRİŞ Dünya çapında veri işleme uygulamalarının katlanarak artması, devletleri veri güvenliği alanlarında birtakım hukuksal düzenlemeler yapmaya itmiştir. Bu...
DEVAMI
@